V súčasnej dobe, kedy sa hľadajú nové a inovatívne spôsoby, ako osloviť a zaujať publikum, sa Rajo rozhodlo pre trochu iný prístup. V rámci svojej novej kampane sa rozhodli spojiť starú slovenskú tradíciu s modernými technológiami. Výsledkom je séria netradičných tutoriálov, ktoré prezentujú tradičné slovenské remeslo v úplne novom svetle. Ako to vzniklo? Jednoducho a hlavne tradične.

Kreatívny tím socíalistov prišiel s nápadom, ktorý je v súčasnej dobe všeobecne populárny – tutoriály. No tento tím to posunul na novú úroveň. Napadlo ich spojiť túto modernú formu prezentácie s tradičným slovenským remeslom. Rozhodli sa prepojiť modernosť a tradíciu a vytvoriť sériu krátkych tutoriálov so slovenskými remeselníkmi, ktorí sa venujú poctivej hand-made výrobe.

Produkcia

My sme sa následne ujali toho, aby sme tieto tutoriály natočili. Naše úsilie sa sústredilo na to, aby sme zachytili autentickosť remeselníkov a ich remesla, no zároveň sme dbali na to, aby boli videá atraktívne a zaujímavé pre divákov.

Vďaka týmto krátkym videám, ktoré sme pravidelne zverejňovali na Instagram stránke Rajo, sa mohli diváci naučiť remeslu priamo v pohodlí svojho domova. Priniesli sme im jedinečnú možnosť ponoriť sa do sveta tradičných slovenských remesiel, bez toho, aby museli opustiť svoje obývačky.

Na ukážku vám predstavíme jeden z tutoriálov, ktorý nás pri natáčaní najviac zaujal a bavil. Veríme, že náš entuziazmus a záujem o remeslo sa preniesol aj do tohto videa a že naše nadšenie pocítite aj vy pri sledovaní tohto tutoriálu.

A mysterious girl have a rendez-vous with a mysterious man in Mumbai.
With
cchghbhbes
Aafreen Vaz

Direction/DOP/Edit/Color grade
Kendy Ty

Musics and sound design
Adrien Drich Sahuc and Benjamin Sahuc (Grand Soleil Music)